Úvodní stránka » DRUHY MASÁŽÍ » Thajská jogová masáž

Thajské masáže

 Jógová stretching masáž

Jógová /strečing/ masáž  -  Uvolňuje celkové napětí, šlachy, klouby, svaly, zlepšuje pohyblivost, může nápomoci při vyhřezu ploténky. Doporučujeme při únave, přetrénování, stagnaci, posiluje oběhový a lymfatický systém. Strečink by měl být nedílnou součásti vašeho tréninku, jedinečná možnost jak si dokonale protáhnout svaly a urychlit tím regeneraci organismu. Při této masáži si mužeme zacvičit ve dvou i pro samotného maséra se jedná o strečink s dýcháním. Jednotlivé sestavy výcházejí z jógových asán. 

     Má své kořeny v dobách asi 2000 let př. n. l. v Indii, jóga pro líné, takto je nazývaná tradiční thajská masáž. Techniky thajské masáže se velice liší od klasických masáží orientujících se pouze na svaly a měkké tkáně, jak je známe v Evropě. Thajská masáž se zaměřuje na celé tělo, přičemž největší působení je soustředěno na nohy a chodidla, protože tyto části těla jsou při současném životním stylu nejvíce namáhány. Celá masáž využívá působení akupresůry na energetické dráhy v těle tzv. SÉNY a dále na protahovací cvičení. Masér postupně protlačuje celé klientovo tělo svými palci, patou, koleny, předloktím nebo dlaní. Právě protlačováním se uvolňují zablokované dráhy a tím se dosahuje nápravy. Vyvynutím správného tlaku na ucpané energetické body můžeme zprůchodnit tok energie a preventivně působit na pohybový i organový systém v těle.  Má pozitivní vliv na náš organismus, zkrácené svalové partie, pro páteř, odstraňuje únavu a stagnaci. Provádíme na zemi na futonu, klient je ve volném sportovním oděvu.

   Thajská tlaková masáž  

Hloubkové tlakové masáže, thajská akupresůra, masér využívá hlubokého tlaku za pomocí palce a překrytím dlaní druhé ruky, někdy i kolena, lokty, předloktí a plosky nohou. Využívá plně váhu svého těla a zprůchodňuje tím energetické bloky. Každý tlak trvá zhruba 5 až 10 sekund. V rytmickém tempu se postupně promačkává celé tělo. I u této masáž lze dosáhnout hluboké relaxace. Velmi osvědčená metoda původem z Bangkoku v Thajsku využivaná hlavně slepými maséry. Masáž je vhodná v případě ruzných zdravotních potíží bolestí svalů, šlach, kloubů, při únavě, stresu, přetrénování a stagnaci. Záměrem je obnovení přirozeného zdraví klienta.  

 

Thajská olejová masáž

  

Tato alternativní relaxační metoda začíná tlakovou masáží přes deku nebo sárong.

Zahrnuje prvky indické ajurvedy a prvky tradiční čínské medicíny. Jedná se o mírnější relaxační druh thajské masáže.

Použitím pomalých a táhlých hmatů kombinovaných s protahováním, akupresurou a následnou relaxační olejovou masáží dochází k odblokování energií v těle, uvolnění kloubů, svalů, šlach a navození stavu hluboké relaxace. 

 

V thajsku jsem studoval s různými učiteli: 

Thajská jogová masáž - Blue garden yoga studio s Remco, Chiang Mai, Thajsko  

Thajská masáž nohou - Aree Chiang Mai, Thajsko 

Medical thai massage course - Sirichan clinic Chiang Mai, Thajsko

Mr. Natt - Supattra Tradittional thai massage  - thajská akupresůra, Chiang Mai, Thajsko  

Tradiční thajská masáž - Baan Hom Samunphrai, Herbal health centre school s Homprang, Chiang Mai, Thajsko

Thai healing massage academy, Chiang Mai, Thajsko - Thai therapy